Sa oled siin

Rae riigigümnaasiumi direktoriks saab Sirje Kautsaar

20. oktoober 2022 - 8:39

Rae valda loodava riigigümnaasiumi juhiks valiti Sirje Kautsaar, kes alustab tööd uues ametis 1. veebruarist 2023.

Konkurss direktori leidmiseks kuulutati välja septembri alguses. Konkursikomisjoni otsusega osutus kuue tugeva kandidaadi seast valituks tänane Rapla Gümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar.

“Komisjoni hinnangul on Sirje Kautsaare tugevusteks tema pikaajaline ning pühendunud töö haridusvaldkonnas kui ka varasem kogemus uue kooli käivitamisega,” ütles konkursikomisjoni esimees, Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide pidamise valdkonna juht Raivo Trummal.

Sirje Kautsaare sõnul on ta valmis kasutama seni omandatud teadmisi ja kogemusi tugeva kooli loomiseks Rae valda. “Rae Gümnaasium saab olema tugev haridusasutus, kus ümbritsevat ettevõtlikkust kaasates ja koostöös naaberkoolide ning kogukonnaga loome suurepärase õpikeskkonna ennastjuhtiva noore kujundamiseks.”

Alates 2004. aastast on Sirje Kautsaar töötanud koolijuhina põhikoolis ja viimased viis aastat gümnaasiumis. Tal on Tallinna Pedagoogikaülikooli kasvatusteaduste ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraad. Kautsaar on Harju Koolijuhtide Ühenduse juhatuse ja Riigigümnaasiumide Koolijuhtide Ühenduse liige ning toetab aktiivse mentorina alustavaid koolijuhte.

Veel uudiseid samal teemal

19.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Lukas: Eesti teadus ja kõrgharidus peavad olema avatud, siis ei jää me maailmas üksi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles Riigikogus teaduspoliitika konverentsil, et teadusel on oluline roll Eesti sidumisel muu maailmaga ning Eesti kõrgharidust ja teadust avatuna hoides ja iseendaks jäädes kindlustame enda turvalisuse.

18.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Oktoober on üleriigiline meediapädevuse kuu

Sel aastal on üleriigiline meediapädevuse kuu suunatud õpetajatele ja noorsootöötajatele, et teadvustada kriitilise meediatarbimise tähtsust ning jagada vajalikke teadmisi ja oskusi, kuidas meediapädevuse teemat ka oma õpilastega käsitleda.