Sa oled siin

OECD raport tunnustab Eestit edusammude eest haridusvaldkonnas

11. juuni 2018 - 14:31

Täna avaldatud OECD raport „Hariduspoliitika väljavaade 2018“ kiidab Eestit edusammude eest haridusvaldkonnas, tuues esile reforme nii üld- kui ka kutsehariduses.

„OECD raport annab taaskord kiitva hinnangu Eesti haridusuuendustele ning toob meid eeskujuks teistele riikidele,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets. „Tunnustamise kõrval  juhtis raport tähelepanu teemadele, mis vajavad veel arendamist, nagu näiteks erivajadustega laste toetamine või alushariduses osalemise suurendamine. Kuna aasta alguses võeti vastu seadusemuudatused, mis loovad senisest oluliselt paremad võimalused hariduslike erivajadustega laste kaasamiseks tavakoolidesse ning oleme muutmas alusharidust kättesaadavamaks, siis on meil siingi tulemused ette näidata,“ lisas Laidmets.

Eestit tuuakse eeskujuks ka  2014. aastal ettevõetud muudatuse tõttu, millega nihkus rõhuasetus õpetamiselt õppimisele – selleks, et õpilased omandaksid teadmised, oskused, väärtushoiakud, mis tagavad valmisoleku elukestvaks õppeks.

Samuti soovitatakse teistel riikidel õppida Eesti kutseharidussüsteemi kujundamisest: meie kutseharidussüsteem suhestub üha paremini muutuva tööturu vajadustega.

Lisaks hinnatakse raportis  Eesti haridussüsteemi tervikuna väga kõrgelt PISA testides saavutatud tulemuste tõttu. OECD raport „Hariduspoliitika väljavaade 2018“ võrdleb riikide hariduspoliitilisi arenguid ja väljakutseid. 2018. aasta raporti fookuses on võtmetähtsusega poliitikate rakendamine ja nende mõju.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

20.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Rae riigigümnaasiumi direktoriks saab Sirje Kautsaar

Rae valda loodava riigigümnaasiumi juhiks valiti Sirje Kautsaar, kes alustab tööd uues ametis 1. veebruarist 2023.

19.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Lukas: Eesti teadus ja kõrgharidus peavad olema avatud, siis ei jää me maailmas üksi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles Riigikogus teaduspoliitika konverentsil, et teadusel on oluline roll Eesti sidumisel muu maailmaga ning Eesti kõrgharidust ja teadust avatuna hoides ja iseendaks jäädes kindlustame enda turvalisuse.