Sa oled siin

Minister Ossinovski arutas Cybernetica juhtkonnaga IT-valdkonna tööjõu vajadusi

13. august 2014 - 16:13

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski arutas Cybernetica AS juhatusega IT-valdkonna lõpetajate tööhõive trende ja tööjõu vajadusi.

Minister Ossinovski sõnul on tööandjate väljakutsed IT-tööjõu leidmisel avalikkusele hästi teada. „Selleks, et probleemi tõhusalt lahendada, tuleb seda ka süvitsi mõista. Me peame teadma, miks jäetakse õpingud pooleli ning kuidas IT-haridusega töötajaid tegelikult tasustatakse,“ rõhutas minister.

Tudengite õpinguteaegse tööturukäitumise analüüsimiseks tellis Haridus- ja Teadusministeerium Cybernetica ASilt uuringu, milles kasutati innovaatilist ja turvalisemat uuringumetoodikat. Metoodika võimaldab säilitada inimeste andmete privaatsuse suuremal määral kui senini kasutusel olnud uuringuvõtted. Uuring valmib tuleva aasta mais ning annab ülevaate, kuidas on omavahel seotud IT- haridus ja töötasu ning ülikooli ajal töötamine ja nominaalajaga lõpetamine.

Cybernetica teadur Dan Bogdanov selgitas, et tellitud uuringu läbi viimiseks vajalike andmete kasutamisele rakenduvad ranged privaatsusnõuded. „Privaatsust on võimalik säilitada, kasutades Cyberneticas välja töötatud andmete privaatse töötlemise platvormi Sharemind,“ sõna Bogdanov ning osutas, et seda tehnoloogiat saab kasutada ka paljude teiste, privaatseid andmeid sisaldavate andmebaaside avamiseks ning nende toel uurimuste läbi viimiseks.

Cybernetica AS on positiivselt evalveeritud IKT valdkonna teadus-arendusettevõte, riist- ja tarkvarasüsteemide arendaja ning tootja, süsteemide integraator ja infoturbealane kompetentsikeskus.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

20.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Rae riigigümnaasiumi direktoriks saab Sirje Kautsaar

Rae valda loodava riigigümnaasiumi juhiks valiti Sirje Kautsaar, kes alustab tööd uues ametis 1. veebruarist 2023.

19.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Lukas: Eesti teadus ja kõrgharidus peavad olema avatud, siis ei jää me maailmas üksi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles Riigikogus teaduspoliitika konverentsil, et teadusel on oluline roll Eesti sidumisel muu maailmaga ning Eesti kõrgharidust ja teadust avatuna hoides ja iseendaks jäädes kindlustame enda turvalisuse.