Sa oled siin

Ministeeriumi tehtud ja tellitud uuringud on nüüd lihtsamini kättesaadavad

13. juuli 2014 - 1:00

Haridus- ja Teadusministeerium tegi ühest kohast kättesaadavaks kõik ministeeriumi tellitud või tehtud valdkondlikud uuringud. Ligi 400 uuringut aastatest 2002–2014 on nüüd leitavad Tartu Ülikooli raamatukogu andmebaasist DSpace. Uuringuid saab otsida nii pealkirja, autori, kuupäeva kui ka märksõna järgi ning andmebaasi uuendatakse jooksvalt.

Lisaks on haridusstatistika visuaalses keskkonnas HaridusSilm.ee kättesaadavad Eesti hariduse, teaduse, noortevaldkonna ning keelepoliitika numbrilised näitajad, mida on kokku pea 900 000 kirjet. Sealt leiab infot muutuste kohta koolivõrgus, õpetajate töötasude, noorte edasiõppimise eelistuste ja palju muu kohta.

Ministeeriumi analüüsiosakonna juhataja Birgit Lao-Peetersoo sõnul töötab Haridus- ja Teadusministeerium selle nimel, et võimalikult palju infot oleks igale kodanikule kättesaadav. „Riik kogub igapäevaselt sadu ja tuhandeid andmeühikuid, et omada ülevaadet, mis eri valdkondades toimub. Samuti tellime ja koostame ministeeriumis igal aasta kümneid pikemaid või lühemaid uuringuid, mis võivad huvi pakkuda nii kodanikule, teadustöö tegijale või ka teiste valdkondade otsustajatele. Kõik see peab olema huviliselt kättesaadav võimalikult kergesti,“ rõhutas Birgit Lao-Peetersoo.

Ministeeriumi kodulehel on olemas ka olulisemate rahvusvaheliste haridusuuringute kokkuvõtted ning ülevaated:

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

20.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Rae riigigümnaasiumi direktoriks saab Sirje Kautsaar

Rae valda loodava riigigümnaasiumi juhiks valiti Sirje Kautsaar, kes alustab tööd uues ametis 1. veebruarist 2023.

19.10.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Lukas: Eesti teadus ja kõrgharidus peavad olema avatud, siis ei jää me maailmas üksi

Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ütles Riigikogus teaduspoliitika konverentsil, et teadusel on oluline roll Eesti sidumisel muu maailmaga ning Eesti kõrgharidust ja teadust avatuna hoides ja iseendaks jäädes kindlustame enda turvalisuse.