Kõige värskem info vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee
COVID-19 vaktsiin vaktsineerimine on parim viis viiruse leviku tõkestamiseks ning iseenda ja oma kaaslaste kaitsmiseks.
- Vaktisneerituse ja koolikollete andmed
- Vaata laste vaktsineerimise kohta küsimusi ja vastuseid ja 01.12 lapsevanematele toimunud eestikeelse infotunni salvestust ning 15.12 toimunud venekeelse infotunni salvestust.
10.-23. jaanuar toimub kampaania "Kolmega on kindlam", mille eesmärk on kutsuda COVID-19 vastu vaktsineerima kõiki neid, kellel on aeg teha tõhustusdoos. Selleks suurendatakse märkimisväärselt nii vaktsineerimiskohtade kui ka -aegade hulka. Lisanduvad ka uued etteregistreerimiseta vaktsineerimispunktid, mis asuvad enamasti kaubanduskeskustes ning on avatud õhtuti ja nädalavahetustel. Loe rohkem siit.
NÕUSOLEKUVORMID VAKTSINEERIMISEKS
Lapsevanemale/eestkostjale: eestikeelne; venekeelne; ingliskeelne
Kool peab oma andmekaitsetingimusi testimisel saadud andmete töötlemisega seonduvalt ja Andmekaitse Inspektsiooni nõudest tulenevalt täiendama, kui vastav regulatsioon puudub. Nõusolekuvormil on viide, et töötlemise kohta saab infot kooli andmekaitsetingimustest.
- Mida rohkem inimesi on vaktsineeritud, seda väiksem on raskelt haigestumise tõenäosus ja haiglaravi vajadus. Vaktsineerimine ei pruugi tagada täielikku kaitset, kuid vähendab oluliselt nii nakatumise kui ka raskelt haigestumise tõenäosust.
- Täielikult vaktsineeritud inimesed ei pea jääma lähikontaktsena karantiini. See tagab vaktsineeritutele paremad võimalused nii õppetöös osalemiseks kui ka vaba aja veetmiseks.
- Eestis saavad ennast vaktsineerida kõik alates 12. eluaastast.
- Vaktsineerimisvõimaluste info leiate veebilehelt vaktsineeri.ee.
- Palume jälgida, et koolis ei väljendataks negatiivset suhtumist selle alusel, kes on vaktsineeritud või vaktsineerimata.
- Üldharidus- ja kutsekoolides korraldavad alates õppeaasta algusest vaktsineerimist kooliõed, kes saavad õiguse lisaks õpilastele vaktsineerida personali ja vajadusel ka teisi kogukonnaliikmeid.
- Kooliõel on võimalik korraldada vaktsineerimine ise koolis kohapeal, kaasata tervishoiuteenuse osutaja või korraldada vaktsineeritavate jõudmine piirkondlikku vaktsineerimiskeskusse.
- Täpsemad juhised edastas koolitervishoiuteenuse osutajatele Haigekassa: Juhised vaktsineerimise korraldamiseks koolis.
- Kooliõdesid toetavad Haigekassa maakondlikud vaktsineerimiskoordinaatorid: maakondlike koordinaatorite kontaktid. - Nagu teistegi vaktsineerimiste korral, vaktsineeritakse alaealisi haridusasutuses ainult vanema või eestkostja nõusolekul.
- Kui vanem või eestkostja ei anna alaealisele vaktsineerimiseks nõusolekut, aga laps vaktsineerimist siiski soovib, võib kooliõde soovitada lapsele perearstiga konsulteerimist.
- Ülikoolides ja rakenduskõrgkoolides korraldavad vaktsineerimist õppeasutused koostöös tervishoiuteenuse osutajaga. Täpsem info on kättesaadav õppeasutustes.
- Kõigis õppeasutustes tagatakse teiste inimestega kokku puutuvate töötajate ja õppurite nakkusohutus eelkõige:
- läbi töötajate COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise tagamise,
- SARS-CoV-2 nakkusohutust kinnitava tõendi kontrollimise või
- töötajate testimise SARS-CoV-2 testiga - Asutuse juhil või tema poolt volitatud isikul on õigus küsida töötajalt ja õppurilt nakkusohutust kinnitavat vaktsineerimistõendit. Vaktsineerimistõendi puudumisel on õigus küsida SARS-CoV-2 testi tulemust või suunata inimene testimisele.
- Täpsemad konkreetses õppeasutuses kehtivad nõuded töötajatele kehtestatakse Vabariigi Valitsuse 5. mai 2000 a määruse nr 144 „Bioloogilistest ohuteguritest mõjutatud töökeskkonna töötervishoiu ja tööohutuse nõuded” alusel.
- COVID-19 vaktsiinide infolehed leiate Ravimiameti veebist.
-
Enamlevinud küsimused ja vastused vaktsiinide kohta on koondanud ka Eesti Rahvusringhääling.
-
Vaktsineerimist puudutavate küsimuste korral saate pöörduda:
- Eesti Haigekassa poole aadressil vaktsineerimine@haigekassa.ee
- Haridus- ja Teadusministeeriumi poole aadressil info@hm.ee.
Haridusasutuste töötajatele on toimunud kaks vaktsineerimise teemalist infotundi eesti ja vene keeles.
11. veebruari eestikeelset infotundi saab järele vaadata Sotsiaalministeeriumi Youtube'i kanalist ning slaididega tutvuda allpool:
18. veebruari venekeelset infotundi saab järele vaadata Sotsiaalministeeriumi Youtube'i kanalist ning slaididega tutvuda allpool: