Ajalugu
Alates 1. juulist 2001 asub Haridus- ja Teadusministeerium Tartus Munga tänaval endises Tartu pangamajas. Maja on ehitatud aastatel 1935 - 1936 ja projekteeritud arhitekt Arnold Matteuse poolt.
Hariduskorralduslike aktide andmebaas kirjeldab ning võimaldab ka lugeda aastatel 1918-1940 kehtinud Eesti Vabariigi hariduskorralduslikke akte või mõne teise valdkonna seadusandlikke akte, mis riivamisi tollast hariduselu (näiteks õpetaja sotsiaalseid tagatisi) puudutasid.
Heino Rannapi koostatud Eesti kooli ja pedagoogika kronoloogia aastani 2000 annab järjestatud teateid koolide asutamise, eestikeelsete õpikute tekke, õpetajate ettevalmistuse, koole juhtivate organisatsioonide, õpetajate- ja õpilaste seltside ja liitude, pedagoogika ajakirjade ja õpetajate ajalehtede, õpilaste trükiste, koole puudutavate riiklike dokumentide, haridusministeeriumi tähtsate otsuste, koolide v&au
Alustas endises pangamajas Munga tänav 18, Tartus tööd Eesti Vabariigi Haridusministeerium.
Arhitektuuriliselt on Haridusministeeriumi maja kunstide süntees: heleda välisseinaga vastanduvad maja fassaadil skulptor Juhan Raudsepa pronksist mehe ja naise kuju. Sama motiivi kasutas kunstnik Tallinna Kunstihoone fassaadi skulptuurides. Peasissekäigu seinu kaunistavad Aleksander Elleri temaatilised pronksreljeefid "Tööstus" ja "Põllumajandus".
Eesti Pank sai hoonet kasutada kuni 1940.a. Seejärel hõivas maja NSVL Riigipank. Hiljem kujunes Tartu Pangamajast pankade maja. Ta pakkus peavarju erinevatele kommertspankadele nagu Tartu Kommertspank, Sotsiaalpank, Ühispank. Viimasel perioodil oli maja väljarenditud büroopindadeks. Suur operatsioonisaal seisis tühjalt.
Maja on ehitatud aastatel 1935-36 ja projekteeritud arhitekt Arnold Matteuse poolt. Tartu pangamaja kehastab neid muutusi, mis toimusid XX sajandi elustiilis, ellusuhtumises ja ehituskultuuris. See hoone on tänaseni üheks silmapaistvamaks linnaelemendiks Tartus.
Ehituslikke elemente: Maja toetub raudbetoon ribataladele, mis hoiab ära vajumise soisel pinnasel. Graniit elemendid (sokkel, sissekäik) on Rootsist. Katusekivid telliti Saksamaalt. Fassaadi ilmestavad pilastrid on Saaremaa dolomiidist.